Tieto nové autá prídu v roku 2023: Veľa elektrických a hybridných modelov:
Tieto nové autá prídu v roku 2023: Veľa elektrických a hybridných modelov:

Tieto nové autá prídu v roku 2023: Veľa elektrických a hybridných modelov:

To, že väčšina výrobcov už má stanovený pevný dátum vyraďovania spaľovacích motorov, je vidieť už na inováciách áut na rok 2023. Zoznam vozidiel, ktoré sú stále dostupné len s čisto spaľovacími motormi, je pomerne krátky: BMW prináša M2 s jeden šesťvalec v rade, M3 Touring by mal dostať trojlitrový radový šesťvalec zo sedanu. Porsche 911 GT3 RS zrejme zostáva verné vysokootáčkovému atmosférickému motoru.

Nová Honda Civic Type R ponesie rovnaké motory ako jej predchodca. Fanúšikovia spaľovania by mali privítať aj plán Mazdy predstaviť v roku 2023 nové SUV CX-80. Ako pohon by mal byť – aspoň vo vrcholnej verzii – použitý radový šesťvalec.

Väčšina nových modelov bude elektrifikovaná

Elektrifikácia však nekončí len pri veľkých menách. Volkswagen uvádza na trh plne elektrický VW ID.Buzz, ktorého v roku 2023 bude k dispozícii aj verzia s dlhým rázvorom. Mercedes rozširuje elektrickú rodinu EQ o panelovú dodávku EQT. V Audi možno elektrické modely rozpoznať podľa prípony „e-tron“: V roku 2023 bude Q6 e-tron novým modelom na platforme PPE vyvinutým spolu s Porsche – tento základ bude využívať aj nové Porsche Macan. (Dôležité tipy na kúpu nového auta cez internet)

Tretia generácia VW Tiguan je vo vývoji a svoje testovacie kolá absolvuje len s ľahkou kamuflážou. Vizuálne by malo kompaktné SUV dostať užšie svetlomety a zjavne štíhlejšiu mriežku chladiča, v zástere pod ním je veľký prívod vzduchu. Rázvor je o niečo dlhší ako Tiguan 2, vďaka čomu by malo byť SUV priestrannejšie.

Podľa súčasného stavu vedomostí bude Tiguan aj v budúcnosti využívať platformu spaľovacích motorov MQB, čo znamená, že známe motory sa môžu naďalej používať. Prvenstvo by mal zohrať prepracovaný 1,5 TSI evo2, ktorý by nastavil aj plug-in hybridy. Cenovo bude zrejme príplatok, Tiguan 3 by mohol začínať na sume približne 35 000 eur.

Mercedes E-Class/E-Class T-Model – nová edícia bude detská trieda S

Mercedes triedy E s interným konštrukčným kódom W 213 je na trhu od roku 2016. Hoci Benz 2020 luxusnej triedy prešiel komplexným faceliftom, čaká sa už na šiestu generáciu. Obzvlášť dôležité pre nemeckých zákazníkov: nová Trieda E nie je dostupná len ako sedan, ale aj ako kombi.

Vizuálne by sa mala trieda E viac prikláňať k väčšej triede S, veľká maska ​​chladiča a úzke svetlomety pôsobia honosne a noblesne. Detaily ako kľučky dverí zapustené v jednej rovine do karosérie a zadná časť s dvojdielnymi zadnými svetlami spojenými chrómovou sponou sú už známe z iných sérií.

Pod kapotou sú benzínové a naftové motory. V budúcnosti by to mal byť najmä dvojlitrový štvorvalec a trojlitrový šesťvalec – s podporou 48 voltov by v ňom mohol byť výkon medzi 260 a 430 k. Podobne ako pri triede C, aj AMG variant triedy E sa zrejme zaobíde bez V8 a príde ako plug-in hybrid so štyrmi valcami.

Opel Astra Electric/Astra Electric Sports Tourer – prvé elektrické kombi od nemeckej značky

Opel Astra je novým prírastkom do rodiny. Kompaktný Rüsselsheimer bude po prvýkrát dostupný aj v plne elektrickej verzii. Elektrifikovaný je nielen hatchback, ale aj Sports Tourer. Astra Electric Sports Tourer bude podľa aktuálneho stavu prvým čisto elektrickým kombi nemeckej značky. Vizuálne by sa elektrická Astra od svojho brata so spaľovacím motorom príliš líšiť nemala, zmeny nájdeme skôr pod plechom. Čo sa týka pohonu, oplatí sa pozrieť na Peugeot e-308: má špičkový výkon 115 kW (156 k) a maximálny krútiaci moment 260 Nm. S 54 kWh batériou by elektrická Astra mohla dosiahnuť dojazd okolo 400

Kategórie

Najnovšie články

Dovoz áut z Nemecka

Dovoz áut z Nemecka

Carsonline
5. apríla 2023
Dovoz áut z Nemecka Dovozenie aut z Nemecka sa stáva čoraz populárnejším trendom medzi motoristami na Slovensku. Existuje...
Mercedes-AMG SL 63

Mercedes-AMG SL 63

admin
10. januára 2023
Auto, ktoré vyzerá, akoby bolo vyrobené od základu. Luxusný roadster s hmotnosťou takmer dve tony, V8 biturbo, 585...
Nový VW Taos

Nový VW Taos

admin
10. januára 2023
Cena VW Taos je len 24 155 amerických dolárov. To je ekvivalent približne 22 700 eur. Na SUV...