Mercedes-AMG SL 63
Mercedes-AMG SL 63

Mercedes-AMG SL 63

Auto, ktoré vyzerá, akoby bolo vyrobené od základu. Luxusný roadster s hmotnosťou takmer dve tony, V8 biturbo, 585 koní, deväťstupňový automat, pohon všetkých kolies, keramické brzdy, kompenzácia náklonu, riadenie zadnej nápravy, ventilácia sedadiel, masáž a mnoho ďalšieho. Ale bez hybridu, elektromotora, nabíjacieho kábla, lítium-iónovej batérie vážiacej tony a podobne. Takmer príliš dobré na to, aby to bola pravda.

Nový SL preberá veľký odkaz
Vzhľadom na svojich niekedy legendárnych predchodcov nesie nový SL modelového radu R 232 na svojich pleciach značné bremeno. Koniec koncov, nie je to len pokračovanie radu SL, jeho technológiu využíva aj pripravované AMG GT – ktorého roadster už nebude – a istým spôsobom nahrádza aj triedu S Cabrio.

Veľa predbiehania prestíže v dizajne
Model R 232 bol po prvýkrát kompletne vyvinutý spoločnosťou AMG. Dizajn nenecháva nikoho na pochybách, SL má impozantný vzhľad. Široká maska chladiča typická pre AMG Panamericana, úzke svetlomety, dlhá kapota, sedadlá posunuté ďaleko dozadu, plochá, trochu zaoblená zadná časť, opäť s úzkymi svetlami. Vzadu sa nachádza aj elektricky výsuvný spojler, ktorý mení svoju polohu v závislosti od jazdnej situácie.

Model SL má teraz opäť skladacie textilné strechy, ktoré sa otvárajú a zatvárajú za necelých 15 sekúnd a do rýchlosti 60 km/h – a v porovnaní s kovovou skladacou strechou predchodcu majú nižšiu hmotnosť o 21 kg. Je navrhnutý ako 2+2 miestny, čo sa stalo prvýkrát od modelu R 129 (1989 až 2001). Na dve veľmi stiesnené sedadlá vzadu sa majú zmestiť malé osoby s výškou do 1,50 metra.

Testované SL zvládne štandardný šprint z 0 na 100 km/h za 3,5 sekundy, stovku za 11,4 sekundy a maximálna rýchlosť je 315 km/h. Dych vyrážajúce hodnoty. Úchvatné hodnoty po všetkých stránkach

Zdroj:https://www.autobild.de/artikel/mercedes-amg-sl-63-4matic-test-motor-preis-21739097.html

Kategórie

Najnovšie články

Dovoz áut z Nemecka

Dovoz áut z Nemecka

Carsonline
5. apríla 2023
Dovoz áut z Nemecka Dovozenie aut z Nemecka sa stáva čoraz populárnejším trendom medzi motoristami na Slovensku. Existuje...
Nový VW Taos

Nový VW Taos

admin
10. januára 2023
Cena VW Taos je len 24 155 amerických dolárov. To je ekvivalent približne 22 700 eur. Na SUV...